Komentáře

1 Kory Kory | Web | 23. března 2017 v 12:16 | Reagovat

Hm, hm... většinu z těch jmen dokážu zařadit, ikdyž jen od pár z nich jsem měco četla. Myslím, že ačkoli to možná vypadá, že mladí na tyhle autory úplně zapomínají, na tyhle autory se prostě nezapomene. Jasně, že je asi nečte úplně většinová společnost, ale to podle mě nečetla nikdy. Pořád se prostě najde určitá sorta lidí (třeba zrovna na blogu jich je dost), co tyhle autory a jim podobné čtou s velkou oblibou.
Já z českých autorů nejvíc žeru Škvoreckého a pak Olbrachtova Nikolu Šuhaje loupežníka. Čapek a Hrabal jsou rozhodně dobří, ale ještě toho od nich nemám přečteného tolik, kolik bych chtěla. Vančura mě nezaujal.
A miluju Salingerovo Kdo chytá v žitě.
Ještě jsem četla Zločin a trest, to bylo pekol, ale přečetla jsem to.
A Zola.. od něj jsem nic nečetl, ikdyž mi jeho knihy vždycky zněly celkem lákavě, stejně jako celý naturalismus...
Zkrátka toho musím ještě hodně dohánět.

2 Heroin Heroin | Web | 23. března 2017 v 12:54 | Reagovat

[1]: Ovšem, přesto mě mrzí, že třeba po školních chodbách se nepohybuje tolik lidí, co by měli potuchy o tom, o kom se mluví. Je mi sice na jednu stranu jasné, že každý má svůj vkus, ale i přes to jsou tu skvělé knihy.
Já se v nich vyžívám, ale kolikrát, když je chci s wněkým prodiskutovat, tak vlastně nemám s kým. Jsem ten typ člověka, co chce sdělit svoje dojmy někomu, kdo jim pozorumí, ne tomu, kdo se bude tvářit, že je chápe, ale přitom neochtil ani jedinou mou větu.
Jsem na druhou stranu opravdu ráda, že se najdou tací, co si libují v těchdle, za mě, lepší autorech, ačkoli... pořád mi to přijde málo. Vrací se to k tomu, jak nedocenění byly v době jejich tvorby a nevím, obává se, že za nějakou dobu po nich neštěkne ani pes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.